2020 Burç Yorumları

2020 Burç Yorumları

Bu yılın teması nedir derseniz, büyük değişim ve dönüşümler zamanı geldi derim. Eğer uzun zamandır emek verdiğiniz şeyler varsa 2020 Ocak ayının ortalarından itibaren işlerin nasıl büyüdüğüne bile inanamayacaksınız, ama günü kurtarmanın peşinde olduğunuz işler varsa onların da hepsi başınıza tuhaf işler açabilir. Türkiye’de birçok şirketin bitişini izlerken, hiç umulmadık yeni çıkışlar yapan firmalara da şahit olacağız. Salgın hastalıklar riski var, dikkatli olunmalı. Bu yıl yaşamımıza bol bol yeni teknolojik gelişmeler giriyor. Doğal afetler konusunda da zorlu bir etkiye sahip. Dikkatli olup, önlemler almalısınız. Küresel olarak, bireysel olarak Dünya görüşleri kökten değişiyor ve dönüşüyor. 2021’de bambaşka bir düzen bizleri beklerken 2020’de bu sürece şahitlik ediyor olacağız. Her gezegenin retro pozisyonunu yaşayacağız, bu da demek oluyor ki; sınanmadığımız ya da zorlanmadığımız konu olmayacak. Ama şunu unutmayın! Her zorlanma, peşinde bir ödülle ve gelişimle gelir.

Şimdiden tüm takipçilerimize yeni yılda sağlık, bereket, aşk ve başarı diliyorum. Sizlere tavsiyem bu yıl mücadeleden kaçmayın ama bunu yaparken de sakin kalmaya dikkat edin.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU: 2020 boyunca en büyük gündeminiz kariyeriniz, statünüz olacaktır. Ocak ayında olan sert etkiler sizleri bu anlamda önce zorlarken, sonra da kariyer fırsatlarını sunacaktır. Eğer ciddi bir ilişkiniz varsa bu yıl evliliğe gidebilir fakat evlenmek için, Ağustos ayı harici uygun değil bilginiz olsun. 2020 size diyor ki aslında hedefleriniz net olsun. İş, kariyer ve evlilik konusunda ne yapmak istiyorsanız artık bir düzene koyma zamanı geldi. Jüpiter de 10. evinizde olacaktır. Jüpiter şans, bereket ve büyüme gelişme fırsatları yaratan bir gezegendir. Demek ki bu yılın en büyük gündemi kariyer, statü ve evlilik. Eğer kariyerinizde geçmiş yıllardan beri emek verdiyseniz ödülünü alıyorsunuz. Kasım ayında yılın başında başlayacak olan gündemler sonuçlanacak. Taşınabilirsiniz, ev alabilirsiniz ama bu kararı genelde iş yerime yakın olsun diye yapabilirsiniz. Mayıs ayından sonra zihin yapınız değişiyor, yeni yaşam felsefeleri ediniyorsunuz. Kurslar, yurt dışı seyahatleri, eğitimleri hakkında yeni fırsatlar yakalayacaksınız. Mutlaka değerlendirin.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU: 2020’de basın-yayın işlerinde ve yurt dışı konularında çok şanslısınız. Yüksek lisans gibi eğitimlere başlamak isteyen boğalar mutlaka başvurun. Hala sürmekte olan davalarınız varsa sizin lehinize olumlu sonuçlanacaktır. Bu yılın en şanlı burçlarından diyebilirim fakat yıl içinde (Nisan ve Ağustos Arası) Venüs retrosu var bu zaman diliminde biraz zorlanabilirsiniz. Nedir bu zorlanacağınız konular, kısaca; aşk ve para. Bu yıl kendinizi ortaya koymaktan sakın korkmayın. Sanata ve hobilerinize yönelin. Kişisel ve fiziksel özelliklerinizle dikkat çekeceksiniz. Bekar olan ya da hayatında aşk olmayan boğalar Nisan ve Temmuz arası yeni fırsatlara hazır olun. Evliliği sorunlu giden boğalar, bunları revize etmek için bu yılı değerlendirebilirsiniz. Geçmiş aşk ilişkileriniz bol retrolu bir yıl olduğu için sürekli gündeminizde olacaktır.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU: 2019 yılında evliliğiniz ve beraber iş yaptığınız ortaklarınızla ve konularla sınandınız. Fakat bu zorluklar 2020 yılında sona erip, yerine şans fırsatları tanımaya başlıyor. Ocak ve temmuz ayındaki tutulmalar hayatınızı kökten değiştirecek olaylar yaşatabilir. Biraz daha sabır ve emekle 2020’nin sonunda hayatınızda ne kadar çok şeyin olumlu değiştiğini görebilirsiniz. Flörtlerinizde çok tutkulu olmamalı ve kıskançlık enerjisine girmemelisiniz. Mayıs ve Temmuz arası eski aşklar gündeme gelebilir ama böyle bir durumda yeniden başlamak Temmuz sonrası pişmanlık olacaktır. Çocuğu olan ikizler burcu, sizlerin de bir hayatı olduğunu unutmayın. Kariyer anlamında yılın ikinci yarısından sonra temponuz artıyor. Sizler için geçen yıllara göre gayet güzel bir yıl.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU: 2020 yılı sizi yaşamayı sevdiğiniz kabuğunuzdan çıkarmaya hazırlanıyor. Hayatınızda yolunda gitmeyen her şey bıçak gibi kesip atılıyor. Ama öncesi biraz tutulmaların etkisiyle sarsıntılı olacaktır. Önce fırtına sonra arınma ve dinginlik yıllı. Bu sene dengeler değişiyor. En yakınlarınızın size ne kadar yakın olduklarını sorgulamaya başlıyorsunuz. Eylül boyunca hayatında birisi olmayan yengeç burçları yeni aşklara çekilebilir, parayla ilgili yatırımlar yapılabilir. Estetik ve bakımlar için değerlendirilebilir. Kasım ve Aralık aylarında iş ortaklığı için teklifler alabilirsiniz. Eylül ayında Mars retrosu etkisiyle, basın-yayın ve yurt dışı konularında pürüzler olabilir, tüm evrakları iki kere kontrol etmelisiniz. 2020 sizi küllerinizden yeniden doğmanıza hazırlıyor.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU: 2020 yılında bekar olan aslan burçları aşk hayatınız parlarken, çocukları olanlar onların başarılarıyla gururlanıyorsunuz. Günlük rutinlerinizde sorumluluklarda artışlar var. Ev hayatınızda ve iş hayatınızda temponuz artıyor. Bu yüzden sağlık konularına çok dikkat etmeli, vitaminlerinizi almayı unutmamalısınız. Yediklerinize ve uykunuza çok dikkat etmelisiniz. Özellikle Mart ayında diş, kemik ve saç konularına dikkat edilmedi. Ayrıca bu zamanlarda yapmanız gerekenleri ertelememelisiniz. Yoksa bu enerji kendisi ders vermeye çalışabilir. Bu yıl büyük yatırımlar yerine daha kontrollü gitmelisiniz. Ağustos aylarında kariyerinizde güzel gelişmeler var, iş arayanlar yeni iş başvuruları yapabilir. 9 Eylül – 15 Kasım arası yakın akrabalar, kısa seyahatler ya da komşularınızla ilgili konularla geçebilir. 2020 yılı size diyor ki ertelediğin her şey için hareket geç; buna ruhunun derinliklerine attıkların da dahil.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU: Kariyer adına güzel gelişmeler yaşayacağınız kesin. Artık hobilerinizden para kazanma zamanı geldi. Aslında başak burcu idareci ruhludur, 2020 yılı size ‘ artık siz ne istiyorsunuz?’ diyor. Eğer yeni iş kurmak, sevdiğiniz işlere yönelmek istiyorsanız harika bir yıl. 9 Eylül’de Mars retro pozisyonuna girecek bu zamanda spora başlarsınız bu enerji dengelenecektir. Bu yıl sorumluluklar artıyor sizler zaten sorumluluk seversiniz ama her şeyi aşırı ciddiye almayıp hayattan da tat almayı unutmayın. Bu durum aşk hayatınız içinde geçerli. Var olan ilişkileriniz resmiyete dökülebilir. Bekar olanlar Başaklar, şahane aşklara hazır olun. Ocak’ta Ay tutulması var bu tarih civarında anne gündemleri ön planda olacaktır. 16 Şubat’ta Merkür gerilemesi var ki Merkür sizin yönetici gezegeniniz. Bu dönem iletişim problemlerine dikkat etmelisiniz. Yılın yaz dönemi baya hareketli ve yoğun geçecektir. Son 2 yılda yaşadığınız tüm zorlukların meyvelerini alıyorsunuz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU: Yeni hayat planları kuruyor ve yaşam planlarınızda revizyonlar yapıyorsunuz. Bu yıl attığınız tüm adımlara dikkat edin kalıcı olacaktır. Bu yıl kariyerinizde ani değişim ve dönüşümler söz konusu. Yeni bir kursa başlayabilir ve bir anda başka mesleklere yönelebilirsiniz. 22 Mart ve 2 Temmuz arası bu kariyer durumu şekillenmeye başlayacaktır, 2021’de ise harekete geçecektir. Taşınabilir ya da ev alabilirsiniz.9 Eylül ve 13 Kasım arası agresyon enerjisine çekilmemeye dikkat edin. Bu dönem hayatınıza girmesi gerekenler girecek, çıkması gerekenler de çıkacaktır. 13 Mayıs ve 25 Haziran arası evlilik ve nişan gibi aşk ilişkilerinizin resmiyete dökülmesi için uygun bir tarih aralığı değil, yönetici gezegeniniz retro pozisyonunda olacaktır. Kasım ve Aralık ayında hiç beklemediğiniz sürprizler, güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU: Son 2 yılda yaşadığınız maddi konularda zorlanmalar azalıyor. Bu yıl kardeşlerinizin, komşularınızın ve yakın akrabalarınız gündemleri ön planda olacaktır. Akrep burcu dönüşüm demektir ve 2020 yılında artık bu dönüşüm zamanı geldi. Yavaş yavaş da olsa, parlamaya başlıyorsunuz. Aşk hayatınızda tutku azalsa bile, var olan ilişkiler resmiyete dökülebilir. Mars, yani sizin yönetici gezegeniniz retro pozisyonuna giriyor. Stres enerjisi yerine meditasyon, yoga, spor gibi konulara yönelmelisiniz. Hayatınız 22 Mart ve 2 Temmuz arası yaşamınız baya tempolu geçiyor, yaşamınızda bu tarihlerde kalıcı değişimler olabilir. Bu yıl maddi zorlanmalarınızın azalmasıyla bir hayli tempolu geçiyor.

YAY VE YÜKSELEN YAY BURCU: Hayatınızda hiç hareketlenmesini ummadığınız alanlar, hareketleniyor. Uzun zamandır emek verip de, karşılığını alamadığınız her şey artık size dönmeye başlıyor. Bu yıl kilo almaya müsait olacaksınız, buna dikkat edin. Kişisel özelliklerinizle parlamaya çok müsait bir yıl, yeni projeler üretmekten vazgeçmeyin. Kalbi boş olan yay burçları, yaz aylarında güzel bir aşka başlayabilir. Para kazanmak için karşınıza yeni fırsatlar çıkacak, mutlaka değerlendirmelisiniz. 9 Eylül ve 13 Kasım arasında aşk hayatınızda kıskançlık ve krizlere dikkat etmelisiniz. Yılın ilk ayı biraz maddi olarak zorlansanız da bunlar son zorlanmalar gibi duruyor. 16 Şubat’ta Merkür gerilemesi başlıyor, dolayısıyla bu dönem iletişim konularına dikkat edip, yeni imzalar atmamalısınız.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU: Hayatınızda sorumluluk artıyor, bu yüzden sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz. Özellikle saç, diş ve kemiklere dikkat edilmeli. Ruhsal olarak da radikal değişimler söz konusu yaşamınızda. Aşk yaşamınızda, çok ani ve sürpriz gelişmeler söz konusu. Kariyerinizde ve statünüzde güzel değişimler var. Fakat gizli düşmanlıklara ve rekabetlere dikkat edilmelidir. Bu yıl biraz daralmış, kısıtlanmış gibi hissetseniz de az kaldı son sınavlarınızı vereceksiniz. Mart ve Nisan arası yeni hobilere başlayabilir, kalbi boş olanlar yeni aşklara çekilebilir. Fakat bu dönem harici aşk ve para konularında bazı kısıtlanmalar söz konusu. Haziran ve Temmuz arası iş ve ortaklıklarla ilgili konular gündeminizde olacak. Genel olarak sorumluluğu çok ama sonunda ödülü bol bir yıl.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU: Son 2 yıldır çok iç dünyanıza dönerek yaşamıştınız ama bu yıl artık bu denge değişiyor. Artık daha sosyalsiniz, özgüveniniz genişliyor. Ebeveyn olan kova burçları çocukların hayatlarında güzel gelişmeler yaşayabilir ya da yeni hobiler edinebilirsiniz. Yurt dışından iş teklifleri alabilirsiniz. Üniversite ve yüksek lisans yapan öğrenci kovalar çok güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz, adım atmaktan vazgeçmeyin. Yaşamınızda eğer ‘Ben neden bu dünyaya geldim?’ diye soruyorsanız işte tam da sorunuzun cevabını bu yıl alabilirsiniz. Maddi konularda biraz zorlanmalar var, çok harcamak yerine biriktirmek daha mantıklı olacaktır. Bu yıl özellikle sağlığınıza çok dikkat etmeli, en ufak bir sinyalde doktora gitmeyi unutmayın. 2021 yılı parlama zamanınız. 2020’yi dengede atlatabilirseniz sonrası daha güzel olacaktır.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU: 2020’de sosyal çevre detox’u var. Hayatınızdan çıkması gerekenler çıkıyor, girmesi gerekenler de giriyor. Bu ilahi bir dengeyle olacaktır, dolayısıyla böyle durumlarda fazla üzülmeyip, akışta kalmalısınız. Mart ve Haziran arası Satürn kova burcunda 12. evinizde olacaktır. İşte bu aralık sizin yıl içinde en zorlandığınız zamanlar olacaktır, inzivaya fazla çekilmeyin. Ama bunun yerine yüzleşmeniz gerekenlere odaklanıp, destekler alabilirsiniz. Kendinize bu yıl mutlaka yeni hedefler koyun, ve ufak da olsa minik adımlar atın. Yoksa çok zorlayabilir sizi 2020 yılı. Jüpiter size kariyer konusunda şans getiriyor. Yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Özellikle Nisan ve Kasım aylarında. Eğer çocuk isteyenler varsa bu yılı değerlendirebilir, ebeveyn olanlar çocukların hayatında güzel gelişmelere şahit olacaklar aynı zamanda hobilere de yönelmeye unutmayın. Balık burçları zihinsel olarak çabuk dağılır , 2020 aslında size bunu kontrol altınıza almanızı öneriyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir