Satürn Kova Fragmanı

Satürn Kova Fragmanı

Astrolojide karmanın lordu olarak anılan Satürn 22 Mart tarihinde oğlak burcundan kova burcuna geçiyor. 1 Temmuz 2020 tarihine kadar da bu pozisyonda kalacak. Bu yerleşimden daha çok doğum haritalarında Satürn kova yerleşimi olanlar etkileniyor. Bir nevi 2,5 yıl sürecek olan Satürn döngülerinin provalarını yaşayacaklar. Aslında güzel tarafı Mart ve Temmuz arası Satürn kova geçişinde en çok hangi konularda zorlanıyorsak, önümüzdeki 2,5 yıl da aynı konular sizi sınayacaktır. Dolayısıyla bu konuları tespit ederek, gerekli önlemler alabilirsiniz. Daha sonraki uzun süreli girişi Aralık 2020 ve Mart 2023’e kadar Kova burcunda olacaktır.

Satürn döngüleri insanın yaşamında en zor zamanlardır. Sizi sınar, zorlar. Gitmek isterseniz ama izin vermez. Çünkü yeni girişimlerin öncesi, arkanda bıraktıklarını temizle ve arın der. Kendini keşfet, sen kimsin? Ruhun neleri yapmaktan hoşlanıyor? İşte yaşamınızda sizi üzen, zorlayan ne varsa arınma zamanı. Ayrıca hedefleriniz için, emeklerin karşılığını alma vaktidir. Moral – motivasyon düşürmeden ilerlemeye devam etmelisiniz.
Satürn sistemler, yeni bir düzen kurmakla ilgilidir Astrolojide. Kova burcunda yani yönettiği burçta global olarak, yeni kurulan sistemlerle tanışıyoruz. Daha önce hiç tanışmadığımız teknolojik gelişmelerle tanışacağız. Yeni düzenler bizi bekliyor. Marka olarak tanınan ünlü şirketlerin içten çürüme kaynaklı bitişlerine de şahit olabiliriz. Bitmesi gereken her şey sonlanacaktır. Bu süreçten en çok; 7.2.1991 ve 21.5.1993 arası ve 4.1.1962 ile 24.3.1964 tarihleri arası doğanların yani Doğum Haritalarında Satürn Kova yerleşimi olanlar etkileniyor.

Burçlara göre en çok hangi temalarda sınanıyorsunuz, en çok hangi konularda elinizi taşın altına koymalısınız bakalım;

Yükselen Koç burcu: 11.evinize geçiyor Satürn, 2020 yılına kadar gelecek planlarınızda emek verip karşılığını alamadıysanız artık parlama sırası sizde. Ama tam tersi günü kurtarma peşinde olduysanız bu zamana kadar baya zorlu bir 2,5 sizi bekliyor. Sosyal çevrenizde baya büyük değişimler söz konusu. Size uygun olmayan her türlü sosyal gruplardan, arkadaşlıklardan arınıyorsunuz.

Yükselen Boğa burcu: 10. evinizde gerçekleşecek olan Satürn Transiti sizi en çok sorunlu olan evliliğinizde sınıyor. Uzun zamandır sorunlu olan iş ve evliliğiniz varsa ama siz bu iki konuda konfor alanından çıkıp karar veremiyorsanız, Satürn’ün sınavlarına hazır olun. Haritanızın tepe noktasına ulaşmaya çalışın, sorumluluktan kaçmayın. Ama bu zamana kadar devam eden ilişkiniz varsa, resmiyet kararı alınabilir.

Yükselen İkizler burcu: 9. evinizde gerçekleşecek olan Satürn Transitinde yarım bıraktığınız eğitimlere devam edin, yeni yaşam felsefeleri edinin, bol bol kişisel gelişiminize önem verin. Yurt dışıyla ilgili planınız varsa kalıcı fırsatlar yakalayabilirsiniz ama aynı zamanda bazı pürüz ve engeller de olabilir. Uçak biletinizi, bagajlarınızı sürekli kontrol edin. Öğrenci yükselen ikizler, sınav kağıtlarınızı 2 kere kontrol edin. Kendinize yatırım yapma zamanı.

Yükselen Yengeç burcu: 8.evinizden geçen Satürn Transiti maalesef eksik ne kadar tarafınız varsa size ayna tutacaktır. 8.ev stres ve kaygıdır. Aynı zamanda krizlerden daha güçlü çıkmak ve dönüşmek demektir. Ama bunun için önce yanmanız gerekir. Satürn önünüze düzeltmeniz gereken her türlü konuyu getiriyor. Kaçmayın ve yüzleşin.

Yükselen Aslan burcu: 7.evinizden geçen Satürn Transiti, sizi eşiniz, uzun ilişkiniz ve ortaklarınızla sınıyor. İlişki yapılarında temeli bozuk olan yapılar yıkılıyor. Ama güzel ve doğru kişiler yaşamınızdaysa kalıcı güzel adımlar söz konusu. Evlilik, iş kurmak, yeni iş teklifleri gibi.

Yükselen Başak burcu: 6.evinizde gerçekleşecek olan Satürn Transiti sizi en çok sağlığınızla sınıyor. Eğer sağlık ve kişisel bakımınızı ihmal ettiyseniz bazı sınavlara çekileceksinizdir. Evcil hayvanlarınız, çalışanlarınız ya da günlük alışkın olduğunuz rütinlerde sınanıyorsunuz. Sizin gibi alışkanlıklarına bağlı olan Başak burçları için, Satürn zorla akışta kalmayı öğrenmenizi sağlayacaktır.

Yükselen Terazi burcu: 5.evinizde gerçekleşen Satürn Transiti sizi en çok aşk hayatınızda sınıyor. Siz flört etmeyi seversiniz ama Satürn artık ilişkilere daha ciddi yaklaşmanızı istiyor. Çocuğu olan Terazi burçları 2,5 yıl boyunca onların gündemleriyle uğraşmak zorunda kalacaksınız. Bu dönem yeni başladığınız hobiler, hayatınızda kalıcı olacaktır.

Yükselen Akrep burcu: 4.Evinizde gerçekleşen Satürn transiti, en çok ev hayatınızda sizi sınıyor. Ani taşınmalar, tadilat, ev alma ya da satma gündemleri ön plana çıkacaktır. Yakın aile üyelerinin yaşamında bazı kalıcı değişimler, gündemler olacaktır. İş değişimleri de getirecektir sizlere.

Yükselen Yay burcu: 3.evinizde gerçekleşen Satürn transiti zihin yapınızı değiştiriyor. Düşünmekten kaçtığınız her türlü konuyu önünüze getirecektir. Ama bunu uzun vadede daha güzel bir hayat inşaat etmeniz için yapıyor. Ayrıca kardeşler, komşular yakın akrabalarınızın gündemleriyle sınanıyorsunuz. Yakın çevrenize biraz mesafeli davranmak doğru olacaktır.

Yükselen Oğlak burcu: 2.evinizde gerçekleşen Satürn Transiti sizi maddi ve manevi yeteneklerinizde sınıyor. Aslında özünüzde olanların farkına varmanızı istiyor. Oğlak burcunun her zaman realist bir tarafı vardır işte bunu biraz kırıp, her şeyin mantığına göre hareket etmek yerine biraz daha kalbinizin sesini dinlemeniz gerekiyor.

Yükselen Kova burcu: 1.evinizde gerçekleşen Satürn Transiti sizleri de en çok sağlıkla sınayabilir. Kendinize dönmeniz, spora başlamanız ihmal ettiğiniz sağlık kontrollerini yaptırmanız, yeme – içme programınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Ayrıca yaşamınızda karar alma aşamasında olan her şeyi ertelerseniz hepsi bu yıl sizi büyük sınavlara tabi tutabilir. Sorumluluk alma zamanı.

Yükselen Balık burcu: 12.evinizde gerçekleşen Satürn Kova Transiti 2,5 yıl boyunca en çok sizi zorlayacak gibi duruyor. 12. Ev kontrol edilemez olayları da anlatır. Lütfen bilinçaltınızda yüzleşmeniz gereken ne varsa hepsiyle bebek adımlarıyla da olsa yüzleşip, iyileştirin. Kendi şifanızı yaratın, gerekirse profesyonel yardım alın. Ama bir vizyon, yeni bir bakış açısı edinmek için lütfen çabalayın. Yoksa çok zor bir 2,5 yıl sizleri bekliyor. Ya da tüm korkularınızla yüzleşip 2,5 yıl sonrası için bambaşka bir ben yaratabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir